Tv alırken nelere dikkat etmeli

Tv alırken nelere dikkat etmeli 2021

Televizyon Seçerken nelere dikkat ediyoruz. En iyi televizyon markası hangisi ? Daha bir çok kişinin merak ettiği konuların arasında nasıl bir tv sorusu yer alıyor. Bu sebeple yazarlarımız sizin için Tv seçimi, yorumları, tv marka ve modelleri konularında bir yazı dizisi hazırladı.

TV’lerin Kullanım Kolaylığı, Şıklığı; Marka Modelleri ve TV Servisleri

Televizyonun ailelerin bir arada vakit geçirmek için en çok kullandığı; haber alma, eğlence, eğitim gibi pek çok alanda evinizin dünyaya açılan kapısıdır.

TV KULLANIM KOLAYLIĞI, ŞIKLIĞI

TV Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV almadan önce ilk kural alana göre televizyon büyüklüğüne ve markaya karar vermektir. TV boyutunun kullanım ve şıklık açısından doğru seçilmesi gerekir. Marka seçimi de en az boyut kadar önemli bir kriterdir. Güvenilir, geniş servis ağı bulunan ve kalitesinden emin olduğunuz markaları seçmeniz gerekir.

Televizyon garanti süresi ne olmalı ?

Standart olarak verilen 2 yıl garanti seçeneğinin yanında markalara özel kampanyalar ile isteğinize bağlı olarak bu garanti süresini uzatma seçeneğini de sunabilirler. Televizyon seçimi yaparken bu önemli kriterlerin yanında televizyonların enerji tüketimine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu seçim de ay sonlarında fatura sürprizi yaşamanızı engeller.

TV koyacağınız alan yeterince büyük değilse, alacağınız büyük ekran televizyondan hem sunduğu verimi alamazsınız, hem boşuna yer kaplamış olur, hem de sağlıklı bir izleme elde etmeniz zorlaşır. Bu yüzden, hiç çekinmeden elinize bir mezura alıp oturacağınız alanla televizyonunuzu yerleştireceğiniz yer arasındaki mesafeyi ölçün. Ortalama boyutta salonlar için 42-55 inç seviyesi yeterli olacaktır.

Hangi marka tv seçiminde bulunursanız yine de dikkat etmelisiniz.

Kaliteli bir TV markasını ele alıp tüm modelleri çok iyidir, düşünmeden alırım demek son derece yanlıştır. TV seçiminde hem markayı ve hem de modeli belirlemeliyiz. İnce panel tv sektörünün en büyük oyuncusu olan ve en fazla TV satan Samsung’un çok çok kaliteli modelleri olduğu kalitesiz kabul edilebilecek LCD modelleri de bulunmaktadır.

En pahalı televizyon belki en iyi televizyon olabilir ama sizin için ideal televizyon kesinlikle en yüksek fiyatlılar olmak zorunda değil. Bu sebepten, televizyonunu kuracağınız mekanın büyüklüğü ve sizin TV izleme davranışlarınız önem kazanıyor. Televizyon araştırması yaparken karşınıza bolca teknolojik terim çıkacak: Smart TV, 3D, 4K, HD, Ultra HD, Curve, OLED vs.

Ambilight Özelliği Nedir?

Bu patentli Philips teknolojisi, TV ekranının arkasındaki duvara ışık yansıtarak ekranı genişletir. Ambilight teknolojisinin temel çalışma prensibi televizyonun arkasına yerleştirilmiş aydınlatma sistemi ile duvarınıza ışık yansıtılmasıdır. yansıyan ışığın rengini isterseniz manuel olarak ayarlayabilirsiniz isterseniz de ekrandaki görüntünün ana rengine göre televizyon otomatik olarak ayarlar. bir anlamda, çöl görüntüsü varsa altın rengi, çimen görüntüsü varsa yeşil rengi duvarınıza yansıtır. karanlık odada bile gözlerinizi yormadan rahatlıkla televizyon izlenebilir. yapılan araştırmalar sonucunda tüketicilerin %86’sı daha rahatlatıcı, %95’i ise daha iyi görüntü aldıklarını belirtmişler.
Philips’in Ambilight özelliğine sahip 314 modeli vardır.

Dolby Atmos nedir?

Dolby Atmos teknolojisinden genel olarak bahsedecek olursak bu teknoloji, size 3 boyutlu ses deneyimi sunuyor. Yani sesleri kanallar üzerinden değil obje odaklı olarak ele alıyor. Yani içerikteki objelerin çıkarmış olduğu seslerine odaklanıyor.
PLAZMA / LCD / LED / SMART / OLED / QLED TV ÖZELLİKLERİ

Tv alırken nelere dikkat etmeliyiz. Bu konuda marka ve modelleri inceledik. Marka ve modeller için şimdi tıklayınız.